Aktuality

Chráníme klima v Kunicích

1. 5. 2022

Možná už jste si všimli, že jsme od října 2021 zapojeni do projektu Člověka v tísni – Active citizens: Chráníme klima. Celé první pololetí jsme se s žáky věnovali různým aktivitám z metodiky Člověka v tísni, potkávali se s dalšími pěti školami, které byly do projektu také zapojené a vymysleli NÁŠ PROJEKT. Rozhodli jsme se uklízet lesy v okolí naší školy a zapojit do úklidu i občany Kunic a další dobrovolníky, a uspořádat zahradní slavnost s ekologickou tématikou.

Na zahradní slavnosti si budete moct s dětmi projít ekologická stanoviště a hry, poslechnout přednášku o klimatické změně, nakoupit v charitativním bazárku a v bezobalovém mini obchůdku, vegetariánsky poobědvat, vyzkoušet si workshopy oborů, inspirovat se a nakoupit si na školních trzích. Každý obor nabídne minimálně jeden udržitelný/ekologický/vegan produkt. Například pečovatelé šijí pytlíky na ovoce ze starých látek, prodavači domácí tablety do myčky, kuchaři veganské chlebíčky a dále se nechte překvapit.
Můžete se těšit na zábavný i naučný den v přírodě, poslechnout si parádní hudbu a jen tak si užívat s námi.

V celém areálu se bude platit za naše “Kunické dukátky”. Ty vyměníte za klasické peníze a nebo je můžete získat za sběr odpadků. Bližší informace ZDE: https://www.ssrkunice.cz/projekty/uklizime-v-lesich-kunic/

Harmonogram budeme postupně zveřejňovat.

Facebooková událost ZDE: https://fb.me/e/2op4l10l8