Aktuality

Lyžařský výcvik 2019

22. 3. 2019

Ve dnech 11. – 15. 3. 2019 jsme se zúčastnili lyžařského výcviku v Albrechticích v Jizerských horách. Čekalo nás pět lekcí lyžování a doprovodný program. Všichni jsme se moc těšili a v pondělí v 8.30 jsme pod vedením pana učitele Blažka a paní učitelky Pethö vyrazili autobusem směr Jizerské hory,  kam za námi dorazil pan ředitel.

Ubytování jsme byli v příjemném penzionu a sjezdovka, kde jsme se učili lyžovat, byla hned naproti němu přes silnici. Lyžovat jsme se učili se sympatickými instruktory. Ti lepší z nás jeli třikrát lyžovat na prudší sjezdovku do Smržovky, kam jsme poslední den v pátek jeli všichni a kde se nám všem lyžování také líbilo.

Po týdnu výcviku byl na nás všech znát pokrok a i úplní začátečníci se naučili dělat obloučky a sjeli sjezdovku bez problémů.

Na horách nás čekal i odpolední doprovodný program. V úterý jsme obešli Mariánskou horu, kde jsme po cestě obdivovali krásné vodopády. Procházku jsme zakončili v Albrechtické cukrárně a po té jsme navštívili místní pobočku Horské služby, kde nám její profesionální člen ukázal vybavení horských záchranářů a podrobně popsal, co všechno Horská služba na horách dělá a kde všude pomáhá. Moc se nám líbila i jejich čtyřkolka a sněhový skútr, které se také při akcích používají.

Ve středu po lyžování jsme se šli podívat na exkurzi do Jiřetínské továrny Detoa, která vyrábí dřevěné hračky. S milou paní průvodkyní jsme si prošli celou továrnu a muzeum hraček. Na konci prohlídky jsme si mohli koupit hračky a suvenýry v místní malé podnikové prodejně.

Večer jsme také nezaháleli, ale hráli společenské hry, zpívali s kytarou a povídali si.

Ve čtvrtek večer jsme si uspořádali diskotéku, která byla tentokrát i trochu v maskách. Připravovali jsme se na ní již odpoledne, protože počasí tentokrát vycházce moc nepřálo, i když někteří vytrvalci, v čele s paní učitelkou Pethö i přesto vyrazili na výstup na Špičák.

Diskotéka se opravdu povedla a všichni jsme si jí užili.

Celý pobyt se o nás báječně starali a vařili nám majitelé penzionu.

V pátek jsme se po lyžování rozloučili s našimi instruktory a poděkovali majitelům a zaměstnancům za výbornou péči a vyrazili autobusem směr Kunice. Na horách se nám líbilo a ani se nám moc nechtělo domů.

Děkujeme všem učitelům za organizaci pobytu, bylo to super!!!